Historyczne pasowanie

Ślubowanie uczniów klas pierwszych w SP 19 w Legnicy, fot. Karol Węglewski.

Dziś w legnickiej Szkole Podstawowej nr 19 pierwszoklasiści przeszli ślubowanie i pasowanie na ucznia. Uroczystość była również okazją do oficjalnego otwarcia nowo wyremontowanej sali gimnastycznej.

Na uroczystości w legnickiej podstawówce nie mogło zabraknąć przedstawicieli miasta, a więc prezydenta Tadeusza Krzakowskiego i jego zastępców, m.in. Ryszarda Białka, który nadzorował inwestycję w placówce przy al. Rzeczypospolitej. Obecni byli też dyrektorzy pozostałych legnickich szkół, nauczyciele oraz rodzice, a nawet dziadkowie uczniów. Goście zobaczyli na własne oczy efekt remontu tutejszej hali sportowej. Najważniejsi byli jednak pierwszoklasiści i to oni zajęli honorowe miejsce w wypełnionej po brzegi sali.

To było najbardziej podniosłe pasowanie na ucznia w historii SP 19, ale pierwszaki nie zdradzały objawów tremy. Wspólnie odśpiewały szkolne pieśni, a później ślubowały, jak nakazuje szkolna tradycja. Uroczystości zakończyło pasowanie na ucznia, na które pierwszaki czekały najbardziej. W uczniowskich szeregach oficjalnie powitał ich dyrektor szkoły Sebastian Miecierz.

sp19_hala_sala (1).JPG
sp19_hala_sala (2).JPG
sp19_hala_sala (3).JPG
sp19_hala_sala (4).JPG
sp19_hala_sala (5).JPG
sp19_hala_sala_miecierz.JPG